• האיגוד הישראלי לאיכות, פארק המדע רחובות, ת.ד. 4112, רחובות 7632605

חוות דעת מקצועיות

משאבים לניטור ולמדידה - כיול באמצעות מעבדה מוסמכת - מנחם לוינגר

ִּכיּוּל של ציוד המשמש לניטור ומדידה (להלן: "ציוד מדידה") הינה פעולה המאפשרת הערכה של דיוק המדידה המבוצעת באמצעות ציוד מדידה מכויל. בעקבות תוצאות הכיול של ציוד המדידה מבוצע כוונון, במידת הצורך, של הציוד ולאחר מכן מבוצע כיול בשנית לשם ביצוע הערכה של דיוק המדידה החדש.

דרישות על פי דין, נהלים והוראות בנושא סביבה ובטיחות ובריאות - מנחם לוינגר

ניהול סיכונים מורכב משלושה נדבכים:
* איתור וזיהוי הסיכונים.
* הערכת ההשלכות וההסתברות להתרחשות הסיכון.
* בקרת הסיכון וגידורו.

ההבדל בין פעולת תיקון לפעולה מתקנת - מנחם לוינגר

ברצוני לציין את ההבדל בין פעולת תיקון לפעולה מתקנת.
במקרה של אי התאמה הפעילויות הינן: פעולת תיקון לביטול אי ההתאמה ולאחר מכן פעולה מתקנת לביטול הגורמים לאי ההתאמה (במקרים בהם ניתן הדבר).

מבדקים בזמן קורונה - מנחם לוינגר

תקופת הקורונה שאנו חווים והאתגרים העסקיים מולם כלל הארגונים ניצבים הינם חסרי תקדים בעולם ונדרשת היערכות אקטיבית מיטבית בכל אחד מהמישורים בהם פועל העסק, תוך תכנון לטווח קצר וארוך.

על איכות, תקנים ותפקידם COVID-19 - חיים דפרין

מטרת מאמר זה להאיר ולהצביע על תפקיד ותרומת תקנים ומערכת האיכות בשגרת חיינו כתוצאה מההתפרצות העולמית של 19-COVID המכונה גם נגיף הקורונה.

תרשים דג (Fish-bone Diagram) - מנחם לוינגר

תרשים עצם דג הינו תרשים המאפשר להסביר בתצורה גראפית את התוצאה ואת הגורמים המשפיעים עליה. התרשים מציג את הסיבות להיווצרות התוצאה, בצורה נוחה וקלה להבנה. תרשים עצם דג הינו כלי עבודה המשמש צוות סיעור מוחות המבצע פרויקט כגון: "ניהול רזה" Lean_Management, שש סיגמא 6 six Sigma וכד'.

עבודה מחוץ לארגון בתקופת הקורונה - מנחם לוינגר

הגבלות הקורונה השפיעו על האפשרות לקיים שגרת עבודה רגילה וכן הביאו לירידה בצריכת מוצרים ואספקת שירותים. הגבלות הקורונה הוכיחו שוב כי המציאות היא לפעמים הזרז המשמעותי ביותר לשינוי.

האם ביצוע מעשה רמאות אלטרואיסטי במבדק פנימי גורם לשיפור מערכת הניהול הישימה - מנחם לוינגר

בתקן 19011:2018 רשום בסעיף 4 – עקרונות המבדק רשום: המבדק מאופיין בהסתמכות על מספר עקרונות האמורים לסייע בפיתוח המבדק, ככלי יעיל ואמין לתמיכה במדיניות ובבקרות הניהול על ידי מתן מידע לארגון לשם שיפור ביצועיו, וזאת תוך הסתמכות על שבעת העקרונות הבאים: יושרה, הצגה הוגנת של הממצאים, טיפול מקצועי נאות, סודיות, עצמאות, גישה מבוססת ראיות וגישה מבוססת סיכונים.

חוות הדעת המקצועיות הן על אחריות הכותבים בלבד